Youtube Para Kazanma Yolları

Youtube Para Kazanma Yolları

Youtube Para Kazanma

YouTube para kazanma yolları arıyorsanız bu makalemizi mutlaka sonuna kadar okumalısınız emin olun merak ettiğiniz her şeyi bu makalemizin sonunda öğrenmiş olacaksınız. YouTube içerik üreticilerinin nasıl para kazandığından tutun YouTube iş ortağı programına nasıl katılırsınız hepsini bu makalemizde anlatacağız.

Youtube Para Kazanma Yolları

YouTube ile para kazanabilmek için çok yüksek kitle sahibi olmak gibi ihtiyaçlara gerek yok eğer YouTube ile bir iş ortaklığı yaparak para kazanmak istiyorsanız YouTube'un sizden istediği bazı şartlar var. YouTube ile gelir elde etmek için yani para kazanma özelliklerinin açılması için kanalınızın en az 1000 abone ve 4000 saat izlenme sahip olması gerekiyor.

Sosyal medya hesaplarınız i̇le YouTube'un bu isteğinin bir çoğunu kısa sürede halledebileceğinizi düşünüyorum eğer halledemeyeceğinizi düşünüyorsanız GkcMedya farkı ile sitemiz üzerinden YouTube abone satın al ve YouTube 4000 saat satınal işlemlerini güvenli şekilde satın alabilirsiniz en kısa sürede YouTube üzerinden para kazanmak için mutlaka paketlerimize göz atın.

YouTube iş ortağı programına nasıl katılacağınızı öğrendiniz çoğu içerik Üretici ve YouTuber, YouTube iş ortağı çünkü en güvenilir para kazanma yöntemi YouTube ile olan iş ortaklığı yöntemidir her ayın başında YouTube paranızı düzenli olarak banka hesabınıza yatırmakta ve YouTube izlenme sayınıza göre bir analiz yaparak size ödeme yapacağı i̇çin anlık olarak ne kadar kazancınız olduğunuzu adsense hesabınız üzerinden görebilirsiniz.

Youtube'dan Para Kazanma

YouTube para kazanma yolları şu şekildedir;

  • Youtube Videolarınız İle Para Kazanabilirsiniz.
  • Markalardan Reklam Alabilirsiniz.
  • Sattığınız Ürünlerin Reklamlarını Yapabilirsiniz.
  • Canlı Yayın İle Para Kazanma
  • Kanal Üyeliği Toplayabilirsiniz.

 

Youtube Video İle Para Kazanma

YouTube kanalınızdan reklam geliri elde etmek istiyorsanız ad sense hesabı açmanız gerekiyor tabii ki bu hesabı açmadan önce yukarıda belirttim YouTube'un sizden istediği şartları karşılamanız gerekiyor yoksa at sense hesabını boşa açmış olursunuz.

YouTube video paylaşarak para kazanmak isteyenler YouTube iş ortağı programı na katılıyor çünkü diğer türlü videolarınızın izlenme sayısına göre para kazanmanız imkansız.

YouTube üzerinden para kazanmak için kanal oluşturmanın da önemli olduğunu unutmayın, YouTube üzerinde şu anda 35 milyondan fazla kanal bulunmakta son dönemlerde ise bu sayı fazlasıyla arttı o yüzden açtığımız kanalın YouTube üzerinde çok fazla eşi benzeri olmadığını dikkat etmelisiniz eğer çok fazla olan bir kanal konsept oluşturursanız kazançlarınız da o kadar düşük olacaktır çünkü insanlar zor keşfedecektir çoğu kanal tarafından kullanılan konsept zaten şu ana kadar o hedef kitlesini topladığı için sizlere izlenme fırsatı vermeyecektir.

Youtube un iş ortağı olduğunuz zaman videolarınıza youtube izlenme hilesi tarzında şeyler yapmamanız gerektiğini sakın unutmayın çünkü youtube bunu hızlı şekilde fark ediyor ve youtube'dan para kazanma özelliğinizi kapatıyor.

Markalardan Reklam Almak

YouTube para kazanma yolları makalemize devam ederken para kazanma yollarından bir diğeri ise markaların reklamını videonuz içerisinde yapmak. Tabi bu günümüzde yeni kanallar için geçerli olmasa da ileride kanalınızın büyüdüğünü düşünürsek en iyi gelir yöntemlerinden bir tanesi de bazı markalar ürünlerinin tanıtımını yapmak için bir çok YouTuber ile reklam anlaşması yapıyor.

Markalardan aldığınız reklam ücretlerini neredeyse başka hiçbir yerden kazanamazsınız, markalar ürünlerinin kar oranına ve kanalınızın izlenme sayısına göre 1.000 tl ile 100.000 tl arasında ödeme yapıyorlar.

Ürün Reklamı Yapmak

YouTube para kazanma yollarından bir diğeri ise sattığınız ürünlerin reklamını yapmak YouTube üzerinden alışveriş yapmadan önce incelemesini izleyen milyonlarca insan bulunmakta örneğin bir insan bisiklet alacağın da alacağı bisikletin markasını YouTube'a yazarak incelemesini yapan kanalların videosunu izler o yüzden sizlerde internet üzerinde çok fazla satılan ürünleri satın alarak bunların reklamını yapabilirsiniz neredeyse bunu yapan çok az kişi var ve aldıkları ürünlerin paralarını YouTube videosu izlenme sayısı sayesinde geri alıp üstüne kar ediyorlar.

Youtube Canlı Yayın İle Para Kazanma

YouTube canlı yayın ile para kazanma yöntemi de çoğu kişi tarafından kullanılmıyor, YouTube üzerinden canlı yayınlar yaparak sizi izleyen kişiler tarafından para kazanabilirsiniz peki nasıl? Canlı yayında olduğunuz sırada sizi izleyen kişiler bir miktar ücret ödeyerek sizlere hediye gönderiyorlar bu hediyeler karşılığında ise YouTube size nakit para olarak ödeme yapıyor.

Her ayın 1. günü geldiği zaman YouTube YouTube iş ortaklığı programında elde ettiğiniz gelirlerin ödemelerini düzenli olarak belirttiğiniz banka hesabına yatırmaktadır.

Kanal Üyeliği Toplamak

YouTube'un kısa bir süre önce getirdiği özelliklerden birisi olan kanal üyeliği bir çok YouTuber'ın ek gelir elde etmesini sağlayan bir kapı olmuştur, sizi izleyen kişiler kanalınıza ücretsiz şekilde abone oluyorlar evet ama yeni gelen bir özellik ile ücretli şekilde kanalınıza üye olabiliyorlar bu üyelikleri aylık para ödedikleri için sizde her ay düzenli olarak YouTube tarafından ödeme alabiliyorsunuz. Kanalınıza üye olan kişilere normal abonelerinizden başka farkındalıklar olduğunu anlatarak kanalınıza üye olmalarını sağlayabilirsiniz bu yöntemi şu anda çok fazla kişi kullanmadığı için siz bu durumda öncülük ederek güzel gelirler elde edebilirsiniz.

YouTube videonuzun içerisinde kanalınıza ücretli üye olan kişilere hediyeler verebileceğinizi ya da sizinle iletişim kurmasını sağlayabileceğinizi videolarınızda konuk oyuncu olarak oynatabileceğinizi ve bu tarz durumları anlatarak kanalınıza üye olmalarını %80 oranında sağlayabilirsiniz.