Nasıl Sosyal Medya Uzmanı Olunur ?

Nasıl Sosyal Medya Uzmanı Olunur ?

Sosyal medya uzmanı nedir? diye merak ediyorsanız yada sosyal medya uzmanı olmak istiyorsanız bu makalemizi dikkatli şekilde sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim.

Sosyal Medya Uzmanı Nedir; Sosyal medya uzmanlığı 2000 yıllarından günümüze gelsede son 10 yıldır popüler bir meslek haline gelmiş bulunuyor, değişen dünya düzeni ile artık herşey internet üzerinden yürüdüğü için kurumsal markalar sosyal medya uzmanı ile çalışarak şirketlerini dijital ortamda tanıtarak Türkiye ile sınırlı kalmayıp tüm dünyaya pazarlıyabiliyorlar tabi ki iyi bir sosyal medya uzmanı ile çalışarak rakiplerini kolay şekilde bastırabiliyorlar.

Sosyal Medya Uzmanı Ne İş Yapar ?

Sosyal medya uzmanı, bir firmanın reklam ve tanıtımını yapar aynı zamanda çalıştığı şirket yada kişinin internette ki kimliğini kurumsal hale getirir ve hedef kitlesine en iyi şekilde ulaştırır.

Sosyal medya uzmanı'nın asıl işi ise kurumsal firmaların instagram,facebook, twitter ve google üzerinde sattıkları ürünlerin en iyi şekilde tanıtımını ve reklamını yaparak kurumsal firmaların satışını arttırmak bu amaç ile çalışarak kurumsal firmalardan satış başı yada aylık maaş olarak çalışır.

Nasıl Sosyal Medya Uzmanı Olunur

Sosyal medya uzmanı olmak istiyorsanız, internet ortamında geçmişiniz olması gerekiyor ama geçmişiniz yok ise hevesiniz kırılmasın. Eğer araştırmayı ve öğrenmeyi seviyorsanız r10.net formuna üye olarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Sosyal medya üzerinde deneyiminiz var ise sosyal medya hesapları yönetimi ile bilrikte tanıtım ve pazarlama konusunda bilginiz var ise sosyal medya uzmanı olabilirsiniz. Öncelikle instagram üzerinden ürün satan küçük firmalar ile iletişime geçerek onlarla bir süre çalışarak kendinizi geliştirdikten sonra büyük firmalar ile anlaşma yapabilirsiniz.

Sosyal Medya Uzmanı Ne Kadar Kazanır

Sosyal medya uzmanı ne kadar kazanıyor?, en çok aranan sorulardan birisi ise bu günümüz de en çok kazanan mesleklerden birisi sosyal medya uzmanlığı. Sosyal medya uzmanları'nın kazançları anlaştıkları şarta göre değişiyor, bazı sosyal medya uzmanları ay sonu yaptığı çalışmadan gelen gelirden yüzde alır. Diğer anlaşma türü ise aylık sabit maaş, ülkemizde ki bazı popüler e-ticaret sitelerinin sosyal medya uzmanları aylık olarak 20.000 tl ile 150.000 tl arasında maaş alıyorlar tabi ki daha çok kazanan sosyal medya uzmanları da mevcut.

instagram takipçi satın al